Foci VB 2018

• 154 válasz
  • 11259 megtekintés

Nem elérhető Nandito

• *
  • Hozzászólások 289
  • Fórumozó
  • Kedvelések: 24
Nandito - Re:Foci VB 2018
« Válasz #150 Dátum: 2018 júl. 15. 21:46 »
Nem szeretem a franciákat, de szerintem megérdemelték a vb-címet. Csoportelsőként, a nehezebb ágon mentek döntőbe, és az egyenes kiesésben csak nyertek. A döntő lehetett volna szorosabb, főleg az egyenlítés utáni tiziért volt kár. A horvátok jól játszottak, de a franciák jól kontráztak. Sajnos Subasic is betlizett, ez így már soknak bizonyult. Összességében nem volt rossz vb, a brazil tornánál biztos nem volt rosszabb, pedig ott aztán több nézhetetlen meccs is akadt. Szóval nem értem a fanyalgókat, de ez legyen az ő bajuk. :)

Nem elérhető Shawn84

• *
  • Hozzászólások 392
  • Howie Roseman díjas
  • Kedvelések: 54
Shawn84 - Re:Foci VB 2018
« Válasz #151 Dátum: 2018 júl. 16. 06:03 »
A VB Brekit nyertesei

1: erisszmábe - 214 pont
2: topin15 - 212 pont
3: asbee1988 - 205 pont

Gratulálunk, szép telejsítmény! :D

Nem elérhető Blaise

• *
  • Hozzászólások 61
  • White Knight
  • Kedvelések: 17
Blaise - Re:Foci VB 2018
« Válasz #152 Dátum: 2018 júl. 16. 11:54 »
Én már nem nagyon nézek gurulós focit és bár a vb-n leültem pár meccs elé, de a látott meccsek egyike sem volt akkora hatással rám, hogy ismét nézzek soccert.
Gyakorlatilag a döntő is pont azt hozta ami miatt már nem nézek meccseket. Az első gól előtt a francia gyerek már az érkező horvát játékos menetszelétől levegőbe repült. A 11-est persze visszanézték percekig, miközben ha nem ér bele a horvát  - aki szerintem teljesen vétlenül ért bele kézzel - tisztáz a mögötte lévő védő. A csapatok 90%-a ha tehetné végig 11 emberrel védekezne és kontrázna - mint a franciák csinálták a döntőben. Az a néhány csapat aki vállalja a labdatartásra épülő játékot meg nem tud mit kezdeni ezzel az esetek többségében (ESP, CRO) ebből pedig borzalmas meccsek sülnek ki és még ott a veszély, hogy labdavesztés után megkontrázzák őket. Griezzmann külön belopta magát a szívembe a döntős teljesítményével. Előbb a műesés majd a 11 utáni kis táncikálása - elhiszem, hogy a Fortnite táncok rohadt népszerűek, de van vagy harminc másik, lehet nem pont ezt kellett volna előhúzni a kalapból... Mindegy azért a hangulat miatt így is megérte kimenni Zágrábba.
Egyébként a felsz-pott angol válogatott sem csinált azon kívül semmit, mint begyakorolta a rögzített szituációkat és így is el tudtak jutni a négy közé...

Nem elérhető Nandito

• *
  • Hozzászólások 289
  • Fórumozó
  • Kedvelések: 24
Nandito - Re:Foci VB 2018
« Válasz #153 Dátum: 2018 júl. 16. 15:35 »
Én már nem nagyon nézek gurulós focit és bár a vb-n leültem pár meccs elé, de a látott meccsek egyike sem volt akkora hatással rám, hogy ismét nézzek soccert.
Gyakorlatilag a döntő is pont azt hozta ami miatt már nem nézek meccseket. Az első gól előtt a francia gyerek már az érkező horvát játékos menetszelétől levegőbe repült. A 11-est persze visszanézték percekig, miközben ha nem ér bele a horvát  - aki szerintem teljesen vétlenül ért bele kézzel - tisztáz a mögötte lévő védő. A csapatok 90%-a ha tehetné végig 11 emberrel védekezne és kontrázna - mint a franciák csinálták a döntőben. Az a néhány csapat aki vállalja a labdatartásra épülő játékot meg nem tud mit kezdeni ezzel az esetek többségében (ESP, CRO) ebből pedig borzalmas meccsek sülnek ki és még ott a veszély, hogy labdavesztés után megkontrázzák őket. Griezzmann külön belopta magát a szívembe a döntős teljesítményével. Előbb a műesés majd a 11 utáni kis táncikálása - elhiszem, hogy a Fortnite táncok rohadt népszerűek, de van vagy harminc másik, lehet nem pont ezt kellett volna előhúzni a kalapból... Mindegy azért a hangulat miatt így is megérte kimenni Zágrábba.
Egyébként a felsz-pott angol válogatott sem csinált azon kívül semmit, mint begyakorolta a rögzített szituációkat és így is el tudtak jutni a négy közé...
Alapvetően egyetértek veled a kezezést illetően, se gól, se veszélyes helyzet nem alakult volna ki, ha középre kerül a francia fejese után a labda. De a szabályok szerint büntetőt kellett ítélni, a kéz nem volt természetes helyzetben, és akadályozta a labda továbbítását. Ha marad a VAR, akkor remélhetőleg átgondolják, hogy kezezés után mikor ítéljenek büntetőt. Érdekesebb az öngól előtti szituáció, ott nagy eséllyel a lesen lévő Pogba zavarta meg Mandzukicsot, azt kellett volna hosszan elemezni. Igaz, előtte meg Griezmann dobta magát, de szabadrúgás egyelőre nem visszanézhető.

Az angolok azért nem véletlenül matekozták ki a gyengébb ágat. A brazilok ellen esélyük se lett volna, de még az is lehet, hogy Japán is megfricskázta volna őket, mint ahogy tette két éve Izland.

Nem elérhető Asbee

• *
  • Hozzászólások 529
  • ¯\_(ツ)_/¯
  • Kedvelések: 130
    • Magyar Giants Blog
Asbee - Re:Foci VB 2018
« Válasz #154 Dátum: 2018 júl. 17. 10:13 »
Fantasy-ben 5. hely úgy, hogy a nyolcaddöntők előtt állítottam rajta utoljára... :D Valahogy mindig elfelejtem ezeket a fantasy játékokat