Baseball kibeszélő

• 92 válasz
  • 4027 megtekintés

Nem elérhető Szittya999

• *
  • Hozzászólások 37
  • Regisztrált
  • Kedvelések: 15
Szittya999 - Re:Baseball kibeszélő
« Válasz #75 Dátum: 2018 júl. 28. 18:46 »
Gyerekek, a baseball olyan csodálatos sport, mégis figyelmen kívül hagyjátok. Én is imádom az NFL-t és NBA-t, de a baseball-ra is érdemes lenne ráugranotok, óriási élményben lenne részetek!!! Nem a levegőbe beszélek, szánjatok rá időt! ;)

Nem elérhető Shawn84

• *
  • Hozzászólások 392
  • Howie Roseman díjas
  • Kedvelések: 55
Shawn84 - Re:Baseball kibeszélő
« Válasz #76 Dátum: 2018 júl. 31. 05:57 »
A Nats szurkerek a szívükhöz kapna asszem: https://www.mlb.com/news/bryce-harper-trade-rumors/c-288118528

Ha Harpert elcserélik, az a baseball egyik legdurvább dealje lesz majd, ebben biztos vagyok! De, hogy a vezetőséget meg fogják fenyegetni páran, az is biztos :)

Nem elérhető Szittya999

• *
  • Hozzászólások 37
  • Regisztrált
« Válasz #77 Dátum: 2018 júl. 31. 16:03 »
A Nats szurkerek a szívükhöz kapna asszem: https://www.mlb.com/news/bryce-harper-trade-rumors/c-288118528

Ha Harpert elcserélik, az a baseball egyik legdurvább dealje lesz majd, ebben biztos vagyok! De, hogy a vezetőséget meg fogják fenyegetni páran, az is biztos :)

Valami biztos van még, amit nem tudunk, mert kell lennie több indoknak is... Harper a fastball-okra nézve igazi rémálom, még most is. Elég szépen sétáltatják, csakhogy a BB% emelkedése mellett a K% is emelkedik, brutálisan magas, amihez még egy szintén történelmi magasságba emelkedő SwStr% is társul. Ezek elég aggasztó jelek, főleg, hogy az utóbbi kettőben 2016 óta folyamatos romlást mutat. A tavalyi szezonban nyújtott teljesítményét összevetve az ideivel, azt látjuk, hogy szinte az összes fajta dobás ellen rosszabbul teljesít. Mintha kissé megcsúszott volna fejben... De mivel még bőven lehet benne potenciál, amit ki lehet használni, ezért jogos, hogy a Nats szurkolók egy része tombolni fog.

Nem elérhető Shawn84

• *
  • Hozzászólások 392
  • Howie Roseman díjas
« Válasz #78 Dátum: 2018 júl. 31. 16:58 »

Valami biztos van még, amit nem tudunk, mert kell lennie több indoknak is... Harper a fastball-okra nézve igazi rémálom, még most is. Elég szépen sétáltatják, csakhogy a BB% emelkedése mellett a K% is emelkedik, brutálisan magas, amihez még egy szintén történelmi magasságba emelkedő SwStr% is társul. Ezek elég aggasztó jelek, főleg, hogy az utóbbi kettőben 2016 óta folyamatos romlást mutat. A tavalyi szezonban nyújtott teljesítményét összevetve az ideivel, azt látjuk, hogy szinte az összes fajta dobás ellen rosszabbul teljesít. Mintha kissé megcsúszott volna fejben... De mivel még bőven lehet benne potenciál, amit ki lehet használni, ezért jogos, hogy a Nats szurkolók egy része tombolni fog.
A GM szerint nem megy sehova. Érdekes lesz az utolsó néhány óra a deadlineig. Közben Gio Gonzalezért a Brewers megy, Chris Archerért meg a Padres kűzd. Az utolsó órák elég zúzósak szoktak lenni. hajrá :D

Nem elérhető Szittya999

• *
  • Hozzászólások 37
  • Regisztrált
« Válasz #79 Dátum: 2018 júl. 31. 17:23 »

A GM szerint nem megy sehova. Érdekes lesz az utolsó néhány óra a deadlineig. Közben Gio Gonzalezért a Brewers megy, Chris Archerért meg a Padres kűzd. Az utolsó órák elég zúzósak szoktak lenni. hajrá :D

Szegény Brewers. :D

Nem elérhető Shawn84

• *
  • Hozzászólások 392
  • Howie Roseman díjas
« Válasz #80 Dátum: 2018 júl. 31. 17:54 »

Naa, lester mellett Gio a másik balos kedvencem! De ha Lester nem a Cubsban lenne Gio lenne a Nr 1. Igaz még az Oakland-i idökből, és én meg ritkán váltogatom a kedvenceimet, mindig kitartok. Még Carlos Zambrano mellett is, mikor megbolondult :)

Nem elérhető Szittya999

• *
  • Hozzászólások 37
  • Regisztrált
« Válasz #81 Dátum: 2018 júl. 31. 18:35 »

Naa, lester mellett Gio a másik balos kedvencem! De ha Lester nem a Cubsban lenne Gio lenne a Nr 1. Igaz még az Oakland-i idökből, és én meg ritkán váltogatom a kedvenceimet, mindig kitartok. Még Carlos Zambrano mellett is, mikor megbolondult :)

2014 után történt vele valami, ami után a lejtmenet megkezdődött. Persze ha most rápillantunk, hogy a fourseam-et hogy dobja, akkor az is benne van a pakliban, hogy a sinker, changeup és curveball-ját is a megfelelő röppályára állítsa. Ehhez persze kell még valami más, talán egy jobb környezet. Én ezt a jobb környezetet egyelőre nem látom.

Nem elérhető gaben

• Hozzászólások 4
  • Regisztrált
  • Kedvelések: 1
gaben - Re:Baseball kibeszélő
« Válasz #82 Dátum: 2018 aug. 16. 11:23 »
huh, tegnap Acunát rendesen elkapták, nem is tudta folytatni a játékot, Jose Urena is jöhetett le rögtön. Acuna nagyon jó formában volt (5 hazafutás öt egymást követő meccsen), most azért pár meccset ki fog hagyni nagy valószínűséggel...

https://www.youtube.com/watch?v=_MWm-WBSqN8

mindenesetre a Braves, úgy hallom, őrült szezont megy, komoly esélyei vannak a rájátszásra.

Nem elérhető Szittya999

• *
  • Hozzászólások 37
  • Regisztrált
« Válasz #83 Dátum: 2018 aug. 17. 23:28 »
huh, tegnap Acunát rendesen elkapták, nem is tudta folytatni a játékot, Jose Urena is jöhetett le rögtön. Acuna nagyon jó formában volt (5 hazafutás öt egymást követő meccsen), most azért pár meccset ki fog hagyni nagy valószínűséggel...

https://www.youtube.com/watch?v=_MWm-WBSqN8

mindenesetre a Braves, úgy hallom, őrült szezont megy, komoly esélyei vannak a rájátszásra.

A Braves támadói az NL-ben elég kiemelkedőt alkotnak eddig, és a védelmük is szép számokat tud felmutatni. Viszont, ha az elkövetett hibákat nézzük, akkor az már eléggé árnyalja az összképet. Persze ez nem igen ad okot az aggodalomra, mert a Phillies még jókora pofonokba szalad bele, s a Braves ezáltal előnyhöz jut ismét. Ugyanakkor a Nationals-től még talán várhatunk csodát. Kezdő dobókat figyelembe véve a Braves alul marad az előbbieket illetően, a bullpen-re nézve viszont a Nats szív nagyobbat, míg a Braves és Phillies pad közel azonos szint. Ha a Braves okosan osztja be az erőforrásait, akkor a Div 1.hely tényleg borítékolható.

Nem elérhető gaben

• Hozzászólások 4
  • Regisztrált
« Válasz #84 Dátum: 2018 aug. 18. 12:51 »
A Braves támadói az NL-ben elég kiemelkedőt alkotnak eddig, és a védelmük is szép számokat tud felmutatni. Viszont, ha az elkövetett hibákat nézzük, akkor az már eléggé árnyalja az összképet. Persze ez nem igen ad okot az aggodalomra, mert a Phillies még jókora pofonokba szalad bele, s a Braves ezáltal előnyhöz jut ismét. Ugyanakkor a Nationals-től még talán várhatunk csodát. Kezdő dobókat figyelembe véve a Braves alul marad az előbbieket illetően, a bullpen-re nézve viszont a Nats szív nagyobbat, míg a Braves és Phillies pad közel azonos szint. Ha a Braves okosan osztja be az erőforrásait, akkor a Div 1.hely tényleg borítékolható.

te az összefoglalókon kívül honnan tájékozódsz még? És melyek azok a mutatók a dobóknál és az ütőknél, amiket szerinted érdemes figyelni?

Nem elérhető Tito05

• *
  • Hozzászólások 23
  • Fórumozó
  • Kedvelések: 12
Tito05 - Re:Baseball kibeszélő
« Válasz #85 Dátum: 2018 aug. 18. 15:06 »

te az összefoglalókon kívül honnan tájékozódsz még? És melyek azok a mutatók a dobóknál és az ütőknél, amiket szerinted érdemes figyelni?
Bár nem én voltam megszólítva, remélem nem gond ha én is válaszolok :)

Személy szerint a koca baseball nézők táborát erősítem. Alapszakasz meccsekre ritkán van időm, de ha eljön a rájátszás a hype vonat engem is elragad. De h ne maradjak le a hírekről jó pár oldalt követek, az egyik legjobb ez a fb oldal ahol fontos infókat, érdekes cikkeket összeszedik:
https://www.facebook.com/PlayBallBaseballBlog/?hc_ref=ARTqI9c5rQMzHnitGnTIgEMQYtWbNFvACRPt3-1VhdNZteiOzW4LUkyVkuKIprqcQ6o&fref=nf&__xts__[0]=68.ARBwtbKUHr9vhiv5AnjoEaYI9bW8KZ9WgNVyt0D0obKrJl9Q3i5TVfmkzVAJavyBmkrhYGLUFnM79H6cpFMAz3_0V97AG9nw7E2i0NlOPMbJHa_JeN9dAPgQ9VoTolePknwbNtTDsuJt&__tn__=kC-R

Illetve mivel Yankees drukker vagyok, itt a csapat magyar fan fb oldala (más csapatnak talán nincs is), ahol minden meccsről, cseréről, időnként még a farm csapatokról is írnak összefoglalókat
https://www.facebook.com/NewYorkYankeesHungary/?hc_ref=ARQ5CcAHT8tnskyrK8D2CEyzN4C9GGQeDmWiypjTBZLPXTqzNShcNUpFQUOdn5LjIKk&fref=nf&__tn__=kC-R

Statoknál meg van már minden mi szem-száj ingere, főleg mióta bejött next gen. Én a az ütőknél az AVG, SLG, OBS, H, RBI, HR, WAR (és a jó futóknál R és SB) az, amire fókuszálok, míg a dobóknál ERA, WHIP, SO, WAR (Closer-eknék a SV ami még releváns, de a kezdőknél a a győzelmi szám túlértékelt).

Nem elérhető Szittya999

• *
  • Hozzászólások 37
  • Regisztrált
« Válasz #86 Dátum: 2018 aug. 18. 17:06 »

Bár nem én voltam megszólítva, remélem nem gond ha én is válaszolok :)

Személy szerint a koca baseball nézők táborát erősítem. Alapszakasz meccsekre ritkán van időm, de ha eljön a rájátszás a hype vonat engem is elragad. De h ne maradjak le a hírekről jó pár oldalt követek, az egyik legjobb ez a fb oldal ahol fontos infókat, érdekes cikkeket összeszedik:
https://www.facebook.com/PlayBallBaseballBlog/?hc_ref=ARTqI9c5rQMzHnitGnTIgEMQYtWbNFvACRPt3-1VhdNZteiOzW4LUkyVkuKIprqcQ6o&fref=nf&__xts__[0]=68.ARBwtbKUHr9vhiv5AnjoEaYI9bW8KZ9WgNVyt0D0obKrJl9Q3i5TVfmkzVAJavyBmkrhYGLUFnM79H6cpFMAz3_0V97AG9nw7E2i0NlOPMbJHa_JeN9dAPgQ9VoTolePknwbNtTDsuJt&__tn__=kC-R

Illetve mivel Yankees drukker vagyok, itt a csapat magyar fan fb oldala (más csapatnak talán nincs is), ahol minden meccsről, cseréről, időnként még a farm csapatokról is írnak összefoglalókat
https://www.facebook.com/NewYorkYankeesHungary/?hc_ref=ARQ5CcAHT8tnskyrK8D2CEyzN4C9GGQeDmWiypjTBZLPXTqzNShcNUpFQUOdn5LjIKk&fref=nf&__tn__=kC-R

Statoknál meg van már minden mi szem-száj ingere, főleg mióta bejött next gen. Én a az ütőknél az AVG, SLG, OBS, H, RBI, HR, WAR (és a jó futóknál R és SB) az, amire fókuszálok, míg a dobóknál ERA, WHIP, SO, WAR (Closer-eknék a SV ami még releváns, de a kezdőknél a a győzelmi szám túlértékelt).

Én az ütőknél főként az alábbi statokat veszem figyelembe:
wOBA
wRC+
fWAR
K% & BB%
SwStr%
Whiff/Swing %
Hard%

...aztán ha további megerősítésre van szükségem, akkor:
Contact in the zone
Swing rate out of the zone
OFF
ISO
RE24-H
HR/FB
GB

A kezdő dobóknál:
RA9 - WAR
FIP
xFIP
FIP-
xFIP-
SIERA
wOBA/BABIP
K% / BB%
GB%
Whiff%
Raw Whiff Counts
RE24-SP
LOB
Hard%

...ezeken kívül még vizsgálom a dobások hatékonyságát is, amiket a továbbiakban inningekre is lebontok, hogy az erősségekről és gyengeségekről minél tisztább képet kapjak.

A váltódobóknál:
SV - ez fontos, de ezt csak a Closer-eknél szabad számításba venni, a többi váltódobónál ez teljesen felesleges mutató.
Az SV-nél sokkal fontosabb az SD/MD (Shutdowns/Meltdowns) arány, főleg akkor, ha nem Closer dobóról, hanem Long reliever, Middle relief, vagy épp Setup reliever váltókról van szó.
SV
SD/MD
RE24-RP

Én ezeket figyelem. Így elsőre talán soknak tűnhet, de ha naponta foglalkozik az ember a ligákkal, akkor egy idő után ez már természetessé és könnyűvé válik, s akkor nem veszünk el az adatok tengerében.  :)
...és akkor még nem beszéltünk a védelemről, ahol az elkapón kívül még néhány pozíció kiemelt fontossággal bír. :)

Ha pedig sportfogadásban is utazik az ember, akkor még ott vannak a különféle trendek is. Minderről rengeteget lehetne beszélni.

Nem elérhető Szittya999

• *
  • Hozzászólások 37
  • Regisztrált
« Válasz #87 Dátum: 2018 aug. 18. 19:52 »

Oldalakra vagy kíváncsi, amiket olvasok? Az előbbi hozzászólásban leírtam, hogy mely statokat veszem figyelembe a döntéseim során.

Nem elérhető gaben

• Hozzászólások 4
  • Regisztrált
« Válasz #88 Dátum: 2018 aug. 19. 19:55 »

nagyon köszi, apránként majd átbogarászom! Mondjuk nem ígérem, hogy hamar képes leszek releváns hozzászólásokra, mert ez így egyszerre tényleg durva adatmennyiségnek tűnik :D. Főleg, hogy európai szemmel teljesen másnak látszik ez a sport, mint mondjuk a foci, a kézi- vagy a vízilabda... ezekhez azért van valamennyi kötődése az embernek, valamennyire része az itteni kultúrának. De a baseball az valami teljesen más még nekem. 

ugyaan, örülök, hogy ha minél több ember válaszol, be is lájkoltam a playball-csoportot, köszi :).

Nem elérhető Szittya999

• *
  • Hozzászólások 37
  • Regisztrált
« Válasz #89 Dátum: 2018 aug. 20. 15:06 »

nagyon köszi, apránként majd átbogarászom! Mondjuk nem ígérem, hogy hamar képes leszek releváns hozzászólásokra, mert ez így egyszerre tényleg durva adatmennyiségnek tűnik :D. Főleg, hogy európai szemmel teljesen másnak látszik ez a sport, mint mondjuk a foci, a kézi- vagy a vízilabda... ezekhez azért van valamennyi kötődése az embernek, valamennyire része az itteni kultúrának. De a baseball az valami teljesen más még nekem. 

Ha érdekel a baseball és tetszik is, akkor idővel a legelvetemültebb rajongóvá fog tenni. :) Nincs még egy olyan liga, ahol ennyi lehetőség lenne a sportfogadásra, s a tökéletesen kiaknázható adatoknak hatalmas értéke van, ami által jóval nyereségesebbé válhat az ember.
Ha bármikor bármilyen kérdésed van, akkor keress bátran, s amiben csak tudok segítek!