Oakland Raiders

• 490 válasz
  • 22709 megtekintés

Nem elérhető Rolni

• *
  • Hozzászólások 251
  • Raiders fan
  • Kedvelések: 192
Rolni - Re:Oakland Raiders
« Válasz #465 Dátum: 2019 márc. 29. 13:51 »
Nem is a súlya miatt nem értem, mert papíron egy 300+-os falember is mozoghat lateral gyorsan. Quenton Nelson is valami 340 font, aztán úgy sasszézik mint annak a rendje. Viszont ránézésre Brown tényleg ilyen hegyi yetinek néz ki, aki megáll a QB előtt mint egy hegyomlás és senki át nem jut rajta. De hogy meginduljon oldalra mint egy nyúl, vagy kiblokkolja a DE-t és fellépjen a második szintre a LB kiblokkolására, azt nem látom benne.

Persze annyiféleképpen lehet már manapság futni, hogy nem is feltétlenül kell tisztán ZBS sor akár egy többnyire ZBS-t futtató falba se. Majd kiderül.
Mondjuk twitteren(?!?!) pont azt olvastam, hogy méretéhez képest meglepően nimble a srác mozgása...majd meglátjuk...nem a séma lesz itt a gond, hanem maga a Kábel ember...
WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!

Nem elérhető Rolni

• *
  • Hozzászólások 251
  • Raiders fan
« Válasz #466 Dátum: 2019 márc. 29. 15:52 »
1/4 Josh Allen DE
1/24 Clelin Ferrell DE
1/27 N'Keal Harry WR
2/35 Lonnie Johnson CB

4: best RB/TE

6: best RB/TE

Többi BPA depth

Köszi Mike :)

Nem elérhető peterk2005

• *
  • Hozzászólások 1 747
  • Köbüki
  • Kedvelések: 485
The only discipline that lasts, is self discipline

Nem elérhető Rolni

• *
  • Hozzászólások 251
  • Raiders fan
« Válasz #468 Dátum: 2019 ápr. 01. 16:52 »
http://www.nfl.com/news/story/0ap3000001024884/article/raiders-holding-private-workout-with-kyler-murray
Megvolt DH is elv.
Smokescreen, due diligence vagy tényleg jön a QB pick és esetleg megy Carr...hamarosan kiderül
« Utoljára szerkesztve: 2019 ápr. 02. 10:08 írta Rolni »

Nem elérhető Rolni

• *
  • Hozzászólások 251
  • Raiders fan
« Válasz #469 Dátum: 2019 ápr. 24. 14:37 »
Michael Gehlken@GehlkenNFL
It was Oakland Raiders or no one. RB Marshawn Lynch has elected to retire, per @AdamSchefter. Team had shown reticence to re-sign while exploring a new, younger direction at position. Lynch was franchise’s 2018 Walter Payton Man of Year for continued work in Oakland community.

Köszi BeastMode!

Nem elérhető FüligJimmy

• Hozzászólások 1 415
  • Tag
  • Kedvelések: 406
FüligJimmy - Re:Oakland Raiders
« Válasz #470 Dátum: 2019 ápr. 26. 09:09 »
Hát mondhassuk hogy Ferrel 43 DE, Allen meg 34 OLB, Oliver meg alacsony Günternek, hamár nem akarták Devin White-ot

Nem elérhető Rolni

• *
  • Hozzászólások 251
  • Raiders fan
« Válasz #471 Dátum: 2019 ápr. 26. 11:32 »
Hát mondhassuk hogy Ferrel 43 DE, Allen meg 34 OLB, Oliver meg alacsony Günternek, hamár nem akarták Devin White-ot
Illetve Oliver posztján ott van Mo Hurst és PJ Hall tavalyról. DE need agyonverte a LB need-et és azért ED>ILB

Nem elérhető Rolni

• *
  • Hozzászólások 251
  • Raiders fan
« Válasz #472 Dátum: 2019 ápr. 28. 11:15 »
Vége Mike Mayock első draftjának. Nem volt sexy, volt benne reach és így marad némi hiányérzet az emberben, legalábbis bennem maradt.

Tudjuk, hogy továbbra is Gruden a főnök, de úgy fest ebből a draftból, hogy közös munka van és van MM-nek is szava. Tetszett, hogy voltak értelmes cserék, hogy megfelelő mentalitású és jó potenciállal rendelkező játékosok érkeztek. Tetszett, hogy végre úgy fest egy hullámhosszon vannak az edzők és a GM. Rendszerbe passzoló emberek érkeztek, látszik a helyük, szerepük a csapatnál. Úgy fest végre nekünk is van/lesz identitásuk, rendszerünk.

Első körben érkezett 3 igen jó játékos, remek felfogással, remek off the field kvalitásokkal. Alapkőnek szánják őket, lehet látni miért, a többi majd kiderül.

Ferrell rögtön a legjobb DE lett a csapatnál, komoly feladat és felelősség vár rá. Day 1 starter, reméljük impact is! A DT egység, azon belül is Hurst és Hall fejlődése sokat segíthet majd és az is fontos, hogy lesz azért némi depth is mögötte. Mauro és Mayowa is szolid kiegészítők és lesz komoly harc a fiatalok között is.

Jacobs egyből a legjobb, legkomplettebb futónk lett, Ő lesz az elsőszámú fegyver a talajon. Crowell és Richard azért jó kiegészítők, nem lesz agyonterhelve. Ha összeáll az OL (egész szezon kulcsa (sajnos rossz kézben van mondjuk...) ez persze...), akkor azon túl, hogy lesz hol futnia, lesz helye is. Ezalatt arra gondolok, hogy ha nem lehet Carr-t 2 mp alatt lecsapni, akkor nehéz lesz 8 emberrel tömni a boxot, amikor AB, Williams és a többi elkapó sebességgel veszélyeztet.

Abrams kapcsán sokan mondják, hogy csak 1 box safety, de nézegetve a srácot sztem simán benne lehet egy igen jó teljesítmény ebbe a C2/C4 rendszerben. Érdekes lesz látni, hogy rögtön kezdőként jut-e szóhoz vagy várnia kell a nickel csomagra, amikor Joyner lemegy NCB-nek. Így vagy úgy, de komoly szerepe lesz. A Joyner - Joseph - Abrams - Harris négyes baromi nagy előrelépés sebességben és szerelési képességben a korábbi évekhez képest az egyszer biztos.

A második körben érkezett Mullen, aki prototípus méret és sebesség PG rendszerében. Remek cover CB (0 engedett egyetemi TD-vel), aki már rookie évében szerephez juthat. A szerintem nem túl acélos Worley-t kellene beelőznie vmikor a CB #2 helyért. Fontos volt szerintem, hogy sikerül kétszer is hátra lépni a pick előtt.

Negyedik körben már az upside volt a fő mottó a megfelelő karakter mellett.

Crosby remek atléta, remek frame-el, amibe ha sikerül jól belenőni és közben nem sokat veszíteni sebességből, akkor remek kiegészítő DE lehet, akár még szolid kezdő is.

Johnson szintén prototípus méret és sebesség CB poszton a sémánkba, akiből konkrétan bármi lehet, mert annyira nyers még... nem rég még WR volt ugyebár. A jó hír, hogy eléggé tömött a CB room előtte, így lesz ideje fejlődni, addig meg ST ász lehet.

Moreau személyében megjött a várt TE pick. Egyetemen elvileg nem igazán aknázták ki elkapások terén, ha ezt is ki tudják belőle hozni Grudenék, korrekt mindenes TE lehet. A TE egység is szépen megvan így TC-re, hiszen van elkapó, blokkoló, mindenes...

Megint remek húzás volt a hátra csere.

Ötödik körben visszakanyaradtunk a Clemson-hoz, de ezúttal a támadó oldalra. Renfrow személyében hoztunk egy igazi slot elkapót is, aki Grant-et tolhatja majd idén, illetve veheti át a posztot jövőre. Remek route futó, biztos kezei vannak, szerintem jó kis fegyver lesz.

A cserék után csak egy darab hetedik közös pickünk maradt, amivel hoztunk egy érdekes DE projectet. Bell leginkább Ps tag lehet a köv években, bár lehet ST posztra odaférhet előbb, utóbb.

UDFA első hullámon is erősen látszik a Senior Bowl, de ez logikus is. Doss, Coney, Farmer és James akik juthatnak vmire talán és Papale jó story...

Összességében jobb lett a keret, sokkal gyorsabb lett a secondary és nem volt tavalyhoz hasonló WTF hullám 😊
Szerintem elégedettek lehetünk... szeptemberig mindenképpen.

Nem elérhető FüligJimmy

• Hozzászólások 1 415
  • Tag
  • Kedvelések: 406
FüligJimmy - Re:Oakland Raiders
« Válasz #473 Dátum: 2019 ápr. 29. 11:20 »
Josephnek szerinted lesz helye? Ha érted hogy értem....

Nem elérhető Rolni

• *
  • Hozzászólások 251
  • Raiders fan
« Válasz #474 Dátum: 2019 ápr. 29. 14:34 »
Josephnek szerinted lesz helye? Ha érted hogy értem....
Jó kérdés :)

Az Abrams pick után azt gondoltam, hogy elcserélik vmi későbbi körért is akár, de maradt kereten, így 2019-ben szerintem lesz helye. 2020-ra neki ugye van nálunk 5. éves opciója, ezt még nem hívtuk le, érdekes lesz ezt is figyelni majd.

Mivel Joyner a nickel csomagban NCB lesz, ezért jelenleg azt mondanám, hogy Karl legalább ilyenkor pályán lesz, mint S. Év elején szerintem még kezdő is lehet, de hosszabb távon a helyére érkezett Abrams szerintem...

Persze mivel Joyner szerződése is első körben 1 éves deal, még az is lehet, hogy csak 2019 végére derül ki majd melyik törpe marad Abrams mellett...de ugye Karl örökölt darab, míg Joyner már a mostani stáb embere...

Szóval bármi lehet :), de szerintem lesz lehetősége bőven játszani idén és meggyőzni minket vagy mást, hogy érdemes kezdő szerepre, szerződésre...

Nem elérhető Rolni

• *
  • Hozzászólások 251
  • Raiders fan
« Válasz #475 Dátum: 2019 máj. 06. 16:05 »
Túl vagyunk az FA időszakon, lezárult a draft és az UDFA periódus is lezajlott lényegében, sőt már megvan az első IR-ünk is, így érdemes lehet ránézni a keretre. Miből főzünk ugyebár?!

QB:

Derek Carr a kezdő ez nem kérdés. Mögötte lesz depth harc és majd elválik, hogy csak 2 vagy 3 QB kerül fel végül a keretre.

Mit várhatunk Derek Carr-tól 2019-ben?

Ez a kérdés dönti el nagyságrendileg a szezonunkat. Amennyiben Carr képes a tavalyi pozitívumokra építeni és nagyságrendit előre lépni, akkor meglepő eredménnyel is zárhatjuk az évet szerintem. Carr 2016-ban igen magas szinten játszott és vitte a csapatot a hátán több alkalommal is, amire előtte és azóta se igen volt példa sajnos. Mondhatnánk azt is, hogy ez az egy kiugró éve volt és amúgy egy gyenge kezdő szintű irányító, aki csak erős csapatban, megfelelő sémával és playbookkal képes sikereket elérni. Persze mondhatjuk azt is, hogy a 2016-os volt az egyetlen éve, amikor ismerős sémába, azonos OC kezei alá térhetett vissza, ergó az egyetlen éve, amikor nem kellett az offseason egy jelentős részében playbookot tanulnia és amikor a támadó egység a szezon elején, nem az összhangot kereste csak. Emellé be lehet még dobni a 2016-os idényét lezáró és a 2017-es idényét megtörő sérüléseit, amikből mostanra elvileg teljesen felépült. 2018-ban volt ideje gyakorolni a nyomás alatti játékot és volt lehetősége fejben megszokni azt is, hogy nem minden sack után sérül meg az ember fia, reméljük ezekből is előnyt tud kovácsolni majd.

Mi az amire építhet Carr a tavalyi év alapján?

A pontosság biztosan az egyik alapeleme lesz Carr és a csapat sikereinek. Tavaly 68.9%-os pontossággal dolgozott, amivel a liga 6. legpontosabb QB-ja volt úgy, hogy még 33db drop is rontotta a számait. Ennél csak Matt Ryan szenvedett el több dropot a TOP 6-ban. Wentz és Foles egy csapat rendszeréből került elé, kvázi egy kezdő QB-nyi snappel, így kis erőszakolás árán azt is mondhatjuk, hogy Carr TOP5 volt tavaly pontosság tekintetében az irányítók között. Az NFL Next Gen Stats jegyez egy Expected Completion Percentage mutatót is, amiben Carr a második volt, ha csak a 200 fölötti próbálkozó irányítókat nézünk, akkor pedig a legjobb volt. Abban egyetérthetünk a stat halmot követően, hogy Carr ebben a rendszerben nagyon pontos volt tavaly és ebben még előrelépés is várható, hiszen a 10 INT-ből, amit dobott 8-at az első 5 héten sikerült elkövetni, majd egészen az évet záró Chiefs meccsig egyet sem produkált, illetve karrierje legbiztosabb kezű elkapó egységével vághat neki 2019-nek.

Nagyon gyorsan képes megszabadulni a labdától, amit jól mutat az is, hogy tavaly 2,55mp alatt dobta el a labdákat átlagosan, amivel holtversenyben első lett a ligában. Remélhetőleg a támadó fal erősödésével nem kell majd mindig ennyire igyekeznie és lesz lehetősége megvárni a hosszabb utakat is egyre többször, de az biztos, hogy ha kell igen gyorsan tud passzolni. Ezzel amúgy komoly terhet tud levenni az OL-ról, főleg Kolton Miller válláról majd 2019-ben is.

Képes minden dobást megcsinálni és tavaly egy igen viharos évben is sikerült karrierjének legtöbb yardját összehozni a legjobb átlaggal. Legtöbb 1st downt is tavaly hozta össze és a legjobb 1st down %-ot is tavaly érte el. 20+ yardos passzok tekintetében is csak 1-el maradt el karrierjének legjobbjától úgy, hogy messze a legtöbb sacket tavaly szedte össze. 51-ig jutott, amivel holtversenyben harmadik lett Russell Wilsonnal és ami a korábbi éveit tekintve tulajdonképpen kétéves adagja.

Mi az amiben mindenképpen javulnia kell második évében?

A nyomás kezelése egyértelműen Carr legnagyobb gondja, ebben fejlődnie kell. Tavaly ezen a téren nagyon gyengén kezdte az évet és bár voltak meccsek, ahol egész jól kezelte a nyomást, alapvetően ez a legnagyobb gyengesége. Több meccse volt tavaly, ahol úgy festett „hangokat hall” és ott is pass rushert látott, ahol nem volt, emiatt pedig kapkodott és pontatlanul játszott. Ennek tudható be leginkább az INT hullám, amivel nyitotta az évet. Az INT-k eltűntek, de leginkább arról volt szó megítélésem szerint, hogy több labdát dobott ki a pályáról, mint az első meccseken. A szezon jelentős részében aztán félig ennek is köszönhetően kimondottan a biztos játékra törekedett Carr és nem igen vállalt kockázatos dobásokat. Ezt jól mutatja, hogy a Next Gen Stats szerint a 9. legkevésbé agresszív QB volt, illetve nagyon kevés mélységi passzal próbálkozott annak ellenére, hogy amikor rászánta magát igen pontos volt, hiszen a 44,2%-os értékkel az 5. legpontosabb deep thrower lett 2018-ban. Amennyiben képes lesz a nyomást jobban kezelni és képes lesz megvárni hosszabb utakat, komoly károkat okozhat az ellenfélnek, hiszen látható, hogy amikor megdobja a deep routokat, akkor is pontos és a Brown-Williams duo karrierjének legjobb mélységi párosa elkapó poszton.

A több hosszú passz mellett én remélem, hogy több közepes passzt is láthatunk és a tavalyi LOS körüli passing chartok kissé visszaszorulnak majd. Ebben is segítség lehet természetesen a megerősített elkapói gárda és remélem sikerül kicsit a pályát keresztező utak megdobásán is javítania még Carr-nak. Sokszor az volt az érzésem a korábbi években, hogy ezekkel a passzokkal nem vezeti eléggé az elkapóit, sőt rendre kicsit mögéjük helyezi a labdát és emiatt sok yard marad a pályán.

Az „utolsó” terület, amiben nagyot kell előre lépnie az a TD passzok száma. A tavalyi 19 db nem éppen franchise QB szint, a mai NFL-ben. Érezhető volt tavaly rendszeresen, hogy bár jól haladt a pályán keresztül, a RZ-ban meglassult és sokszor teljesen meg is állt a gépezet. Mivel nem igen voltak mélységi bomba TD-k és szenvedett a gárda a RZ-ban, összességében nem is sikerült rendes mennyiségű TD-t összehozni és meccseket nyerni. Persze ebben is komoly előrelépés lehet a Brown-Williams páros érkezése vagy akár Jacobs beillesztése a képletbe, de több kell Carr-tól is.

Azt gondolom, hogy Mike Mayock és Jon Gruden szinte mindent megtett annak érdekében ebben az offseasonban, hogy Carr sikerrel léphessen szintet és nagyon úgy tűnik, hogy a sok draft előtti smoke screen ellenére végig ez is volt a terv. Megerősíteni a keretet és Carr-t körül venni minél több playmakerrel, megadni neki a lehetőséget arra, hogy megmutassa igenis megéri a szerződését és igenis franchise QB. Az egyetlen dolog, ami a szememet szúrja az Cable megtartása OL edzői pozíciójában, hiszen soha, sehol nem tudott még normális passz blokkoló falat pályára küldeni még karrierje során és tavaly se rajta múlt, hogy Carr-t nem nyírták ki. Ha a fal mégis tud egy kicsit előrébb lépni a tavalyi szintről azzal, hogy Trent Brown a jobb oldalra megbízható állandóságot hoz és Kolton Miller képes előre lépni a tavalyi formájához képest, akkor még így is adott lehet a lehetőség Carr-nak, hogy megmutassa mit tud. Azt gondolom ez az év „make or break” lesz Carr (és amúgy Cable) esetében is. Szerintem benne van Derek-ben a lehetőség arra, hogy ebben a rendszerben ezzel a supporting casttal a liga jobb irányítói közé érjen a szezon végére és hosszabb távon elhallgattassa a kétkedőket.

A csere irányító pozícióra jelenleg 3-an vannak versenyben, miután a drafton nem érkezett QB. Mike Glennon, Landry Jones és Nathan Peterman fog viaskodni egymással az offseason hátralévő részében. Azt gondolom, hogy Peterman lenne papíron a legjobb fit ebben a rendszerben (quick release, consistent footwork, good ball placement on short/intermediate timing routes…) és jó esélye lehet idővel belenőni a megbízható csere szerepbe. Nála ugye komoly kérdés, hogy mennyire törte össze lelkileg és fejben a Bills-es karrier induló. Ha Grudenék rendbe tudják kapni szerintem lehet belőle egy megbízható csere még nálunk. Glennon nem NFL kezdő szint és most már úgy fest nemcsak a liga, de Ő és az ügynöke is belátta ezt. Ezzel együtt, ha Peterman nem tud elég megnyerő lenni, könnyen behúzhatja a #2 helyet a Zsiráf. Az is egy szempont lehet esetleg, hogy Peterman, ha jól tudom még PS-be rakható, így lehetne 3db rendszert ismerő irányító a csapat kötelékében úgy is, hogy csak 2 helyet foglalnak az 53-as keretben. Landry Jones nem tudom minek érkezett, helyette simán el tudnék képzelni egy fiatal UDFA srácot is, kb. ugyan annyi esélye lenne a rosterre kerülni. Nem NFL kaliber, tavaly már szóhoz sem jutott sehol, ez az idei fölösleges QB igazolásunk, Ő maximum Josh Johnson tavalyi „pályafutásával” (március 19-május 10) versenyzik szerintem.

Tavaly csak 2 irányító került fel az 53-as keretre, én idén is ezt várom és a fentieknek megfelelően azt gondolom, Glennon kerül majd Carr mögé cserének a keretre, míg Peterman bekerül a PS keretbe vész megoldásnak.

Nem elérhető Rolni

• *
  • Hozzászólások 251
  • Raiders fan
« Válasz #476 Dátum: 2019 máj. 21. 13:10 »
RB:

Jelenleg hivatalos álláspont szerint nincs meg a fix kezdő, de minden várakozás és logika szerint az első körös rookie Josh Jacobs lesz a csapat kezdő futója és Őt fogja támogatni a Doug Martin, Jalen Richard páros.

DeAndré Washington és Chris Warren III szólhat a rotációs szerepkörbe még esetleg, de erre szerintem kevés az esély, leginkább akkor lehet esélye valamelyiknek rosterre kerülni, ha 4 futó kerül a végső rosterre, ami azért meglepő lenne lévén, hogy szinte biztosan lesz FB kereten. Warren mérete alapján (állítólag 260 font körül mozog) és egyetemi szerepei (játszott TE-t is) alapján esetleg az FB harcba is szóhoz juthat, de erre egyenlőre semmilyen utalás nem történt.

Mit várhatunk Jacobs-tól rookie évében?

Jacobs egy igazán komplett futó prospect, akit leginkább a hiányzó elit sebesség/robbanékonyság, illetve a nagyon sűrű egyetemi backfield tartott vissza attól, hogy még előkelőbb rangsorolják a csapatok a boardjukon. Remekül lát a pályán, jól tud irányt váltani, fizikálisan és elusive módon is tud futni. Jól tud elkapni, megfelelő a hozzáállása és a technikája passz blokkolás terén és igen biztosan cipeli a labdát (3 egyetemi fumble, abból is 2 freshman évében). Minden adott ahhoz, hogy hatékony NFL kezdő futó legyen belőle már rookieként is.
Várhatóan Ő lesz a kezdő futó és várhatóan igen aktívan részt vesz majd a passz játékban is. Nem lepődnék meg, ha 800-1200 yard között zárna a földön, illetve 300-500 yard körül a levegőben összességében 6-10 TD-vel.

Mi lehet ami akadályozza a sikerben?

Egyedül az OL játékára tudok gondolni, ha nem lesz sérült. Nem lesznek akkora lyukak nyitva neki, mint egyetemen, de ez nem meglepő vagy problémás dolog alapvetően, hiszen kis réseken is jól dolgozik, de amennyiben a falunk nem képes minimális lehetőséget biztosítani számára, akkor igencsak nyögvenyelős lehet a rookie éve, ugyanis Lynch jellegű nagy szabadulásokat azért nem szabad várni egy ilyen fiatal sráctól.

Ki lehet a fő váltótársa?

Szerintem Jalen Richard lesz a fő váltótársa és Doug Martin inkább csak akkor jut majd szóhoz, amikor kis pihenőre van szüksége JJ-nek. Richard jól kiegészítheti, mint elkapó/3rd down RB, míg Martin hasznos lehet, mint csere. Martin tavaly 4.0 feletti átlaggal futott, így statisztikailag idén 4.0-es átlag alatt fog csak termelni és miután csak kiegészítő elem lesz még 400 yardot sem nagyon fog tudni hozni szerintem. Richard a tavalyi majd 70 elkapásából várhatóan egy erőset lép vissza a korábbi 30 alatti számok felé, de szerintem így is jó lehet 30-40 elkapásra és 300-400 yardra a levegőn keresztül. Mindkét veteránnak dolgoznia kell a labda biztonságán, mert nem mehetnek el meccsek megint felköhögött labdákon.

FB:

Lehet harc majd ezen a poszton, bár továbbra is Keith Smith tűnik papíron befutónak a kezdő szerepre/roster posztra. Alec Ingold idei UDFA pick up lehet veszélyes a posztjára, Ryan Yurachek tavaly se tudta már kiszorítani őt, nem hiszem, hogy idén sikerülne.

Ingold igen használható prospect, ha ST terén meg tudja győzni a stábot akkor beelőzheti Smith-t, aki tavaly azért inkább feledhető volt FB poszton semmint meggyőző. 1M körüli összeget lehetne spórolni azzal, ha Ingold kerül a végső rosterre Smith helyett, de mivel Smith alapembere Bisacciának az ST-ben sokat kell mutatni a rookienak ehhez. Ingold jobb elkapó, jobb futó, mint Smith és passz blokk terén is hozhat hasonló szintet, mivel egyetemen kimondottan erőssége volt ez a terület. Futás blokkolás terén nem kell nagyot nyújtani, hogy lenyomja a veteránt, így ha az ST egységben is tud eleget mutatni, akkor könnyen befuthat az 53-as keretre a végén. A pre-season szerintem talán neki lesz a legfontosabb majd idén.

Chris Warren III lehet még fekete ló esetleg, mert ahogy írtam fentebb a mérete és a múltja megvan ahhoz, hogy FB-t faragjanak belőle, de ez szerintem igencsak a longshot kategória.

Ha most kellene egyet tippelnem az 53-as kerettel kapcsolatban, akkor a Jacobs, Richard, Martin, Smith négyesre tenném le a voksomat egy Ingold bullshit IR-rel.

Nem elérhető Rolni

• *
  • Hozzászólások 251
  • Raiders fan
« Válasz #477 Dátum: 2019 máj. 27. 11:02 »
TE:

Sok a kérdés, sok a keveset bizonyított, de potenciálisan hasznos srác kereten, így izgalmas lehet a TC battle majd. Az is kérdés lesz, hogy mennyi roster helyért küzdenek, ugyanis tavaly volt amikor három, de volt amikor négy TE volt kereten. Azt gondolom, hogy idén leginkább szerepkör szerint lehet a TE egységet felosztani és szerepköröknek megfelelően lehet majd keretre kerülni is, hiszen nem igen van mindenes emberünk a kalapban.

Kik versenyeznek az elkapó TE szerepkörben?

Darren Wallerről igen sok szó esik mostanában és úgy fest Ő lehet az egyik olyan játékos, akinek a helye biztos jelenleg. 6’6 255 a srác, még mindig csak 26 éves és ex-WR-ként remek sebessége és jó kezei vannak a poszthoz. Tavaly 3 meccsen jutott ténylegesen szóhoz, 6 elkapásig és 75 yardig jutott, ami mutatja azért, hogy messze nem egy biztos „dolog”. Arra volt elég ez a 3 meccs, hogy kiderüljön a sebessége és a mérete megvan ahhoz, hogy missmatch problémát lehessen kreálni vele és el tudja kapni a labdát, ha szépen ki van játszva a play. Nem tudjuk mennyire tud belülről dolgozni, nem tudjuk mennyire tud elszakadni akkor, ha Őt őrzi a legjobb TE fogó és azt se tudjuk mennyire biztosak a kezei, ha rendszeresen keresik majd. A WR egység felerősödésével és az RB posztról érkező elkapói veszélyforrásoknak köszönhetően azért várhatóan lesz helye és maximum egy védővel kell megküzdenie majd a legtöbb esetben. Az is biztos, hogy a legtöbb LB-nek komoly gondot fog okozni a mérete és a sebessége. Azt még érdemes elmondani szerintem, hogy a felépítése, sebessége nagyon hajaz Jared Cook-ra, várhatóan meg fogják találni a módját Gruden-ék, hogy bevonják a játékba. Ennek ellenére kár lenne Cook számait várni tőle, hiszen idén teljesen más lesz a labdakiosztás. Sokkal inkább el fog tolódni várhatóan a WR-ek irányába a passzok száma és kevesebb lehetőséget kap majd Waller, mint tavaly Cook.

Derek Carrier szintén egy korábbi WR, aki tavaly minden meccsen szóhoz jutott, de csak 7 elkapást sikerült bemutatnia. Neki egyértelműen ST egységben volt a legfontosabb feladata, várhatóan idén is az ST value lehet a hívószava, amikor az 53-as kereten dolgoznak majd Grudenék. Elég atletikus ahhoz, hogy elkapóként is számolni kelljen vele és blokkolás terén is rá lehet bízni kisebb feladatokat, de azért nem nevezném mindenes TE-nek.

Erik Swoope is az elkapó TE szerepre gyúrhat szerintem. Nála a probléma a sok sérülés/kihagyás, de ugye ezen a téren Waller is „érintett” azért. Erik egy elég atletikus srác, aki lehet kiegészítő elkapó opció, ha keretre kerül/egészséges marad. Leginkább akkor tudom elképzelni az 53-as keretre kerülését, ha 4 db TE-t viszünk magunkkal szeptemberben, de akkor is egész biztosan komoly ST value-t is kell villantania.

Kik versenyeznek a blokkoló TE szerepkörért?

Luke Willson az egység legrutinosabb tagja és a legjobb blokkolója is egyben. Fel tud mutatni némi elkapói képességet is és egy egy játék során szerintem lesz is lehetősége ezt bizonyítani majd, mint tavaly Lee Smith-nek, de alapvetően blokkolási feladatokat fog kapni.

Paul Butler remek méretű srác, aki blokkolás ás ST terén kell, hogy felhívja magára a stáb figyelmét. Ha eleget tud mutatni ST-ben akkor esetleg anyagi megfontolás végett kiütheti mondjuk Carrier-t, akinél 1,2M-val olcsóbb lenne.

Ki a kakukk tojás?

Foster Moreau az aki ezt a „címet” kapja tőlem. Egyfelől azért, mert friss draft pick, így nagyon valószínű a helye a végső kereten offseason munkától aránylag függetlenül. Másfelől azért, mert benne megvan a lehetőség arra, hogy idővel mindenes TE legyen. Jó méretű srác, megfelelő atletikussággal és igen jó (főleg) futás blokkolási tape-el. Jelenleg leginkább a blokkoló szerepkörben versenyezhet és már rookie-ként is impactja lehet főleg futásoknál, de megvan benne a lehetőség arra is, hogy elkapások terén megállja a helyét. Szerintem reálisan várható tőle, hogy hasznos tagja legyen a gárdának már idén és megvan benne simán a lehetőség arra, hogy jövőre Ő legyen „a” blokkoló TE a csapatnál és benne van a pakliban, hogy all around kezdő legyen idővel.

Jelenleg azt mondanám, hogy Waller, Willson valamint Moreau helye biztos és nagyon komoly küzdelem lesz a 4. TE posztért, ami simán képben lehet, ha megint „csak” 2 QB kerül az 53-as keretre. Ha viszünk 4 TE-et, akkor jelenleg Carrier-t érzem a legesélyesebbnek főleg ST teljesítmény miatt.

WR:
12 elkapó van jelenleg rosteren, így a roster végén komoly lehet majd a harc, mert visszahordóval együtt is maximum 6 WR kerül várhatóan rosterre.

Kiknek betonbiztos a helye?

Antonio Brown és Tyrell Williams helye nem kérdéses, ők az arcai ennek a teljesen megújult elkapó egységnek. Brown az elsőszámú elkapónk, Williams a második számú ez sem kérdés, de feladatkör tekintetében szerintem Williams lesz az X, míg Brown a Z elkapó. Williams feladata a pálya nyújtása lesz és az 1-1 harcok megnyerése az egyik oldalon, míg Brown szerintem rendszeresen lesz mozgatva a playek előtt és nagyon széles route tree-t fognak vele futtatni. Brown kapcsán szinte biztos a duplázás a védelmek részéről, ami komoly lehetőséget jelent majd minden további elkapónak a kereten, de egész biztos, hogy rengeteg passz megy majd az Ő irányába is. Nagyon fontos, hogy Carr és Brown között meglegyen az összhang, ez a páros meghatározó lesz a sikereink szempontjából.

Kiknek van nagyon jó esélye rosterre kerülni?

Hunter Renfrow helye szerintem elég biztos tekintve, hogy idei draft pick és prototipikus slot WR a srác, amiből nincs más igazán a kereten. Már rookie évében hasznos tagja lehet a csapatnak és azt gondolom, hogy év végére tényleges harmadik célpont lehet az elkapói sorban.

Ryan Grant lesz szerintem az, aki a szezon első felében még Renfrow előtt lehet a sorban, de mivel Ő csak egyéves szerződésen van nálunk, idővel szerintem visszaszorulhat. Grant egy érdekes srác amúgy, mert a Washington rendszerében igen jól festett és megvan benne a lehetőség, hogy belül és a szélen is hatékonyan mozogjon, emiatt lehet igen hasznos nálunk az elején. Tavaly nem sikerült a Coltsnál dobbantania, de sérülés is hátráltatta, érdekes lesz látni mire jut nálunk.

Dwayne Harris jelenleg a visszahordó a csapatnál, így elég stabil a helye, de ha valamelyik fiatal ST vonalon meg tudja verni, hamar bajban lehet, ugyanis elkapóként sokat nem tud hozzátenni.

Kik azok, akiknek nagyot kell nyújtaniuk az offseason hátralévő részében?

Marcell Ateman az egyetlen, aki tavaly 10 elkapás felett teljesített WR poszton és még kereten van. Ezzel együtt nagyot kell majd harcolnia szerintem, ha idén is keretre akar kerülni. Mérete és a keze megvan ahhoz, hogy possession WR szerepben depth legyen, de komoly kérdés nála a sebesség. Igen biztos kezeket és javuló route running technikát kell mutatnia ahhoz, hogy rosterre kerüljön.

JJ Nelson idei FA igazolás és igazi burner, de sok a kérdőjel azért körülötte és messze nem garantált a roster spot neki. Amíg Palmer dobált neki úgy tűnt, hogy hasznos kiegészítő elem lehet és most Carr karerejével megvan a lehetősége arra, hogy ismét visszakerüljön a térképre, mint speedster elkapó.

Keelan Doss némi meglepetésre lett UDFA és egy erős offseason után némi meglepetésre rosterre is kerülhet szerintem. Mérete remek és megbízhatóak a kezei, de nem véletlenül lett azért UDFA. Sebessége lassan „épül fel” és NFL szinten ez már gond lehet, valamint már egyetemi szinten is volt gondja a LOS-nál, ha embereztek ellene, így azért nehéz nagy jövőt jósolni neki, de persze benne van a pakliban egy szép karrier is ilyenkor még.

Kik azok, akiknek szinte csoda kéne a roster helyhez?

Keon Hatcher, Saeed Blacknall valamint Rico Gafford tavaly is megpróbálták már, de akkor sem sikerült. Nem hiszem, hogy egy sokkal erősebb WR egységből idén majd sikerül nekik az előre lépés. Sokkal inkább a PS lehet a cél nekik.
Hozzájuk csatlakozik Brian Burt, aki leginkább camp body egyenlőre.

Ha most kéne tippelnem én 6db elkapót mondanék a végső 53-as kereten, a nevek pedig a következőképpen alakulnának: Brown, Williams, Grant, Henfrow, Harris, Nelson. A fiatalok közül meg egy jó adag menne a PS-be: Ateman, Doss, Hatcher, Gafford. Lenne egy igen rutinos, gyors és megbízható kezekkel rendelkező elkapó egységünk és lenne a PS-ben is olyan játékos, akit sérülés esetén jó szívvel tudnánk felhívni (persze ehhez kell, hogy más ne rabolja el őket…).

Nem elérhető Rolni

• *
  • Hozzászólások 251
  • Raiders fan
« Válasz #478 Dátum: 2019 máj. 31. 13:24 »
OL:

A sikereink egyik kulcsfontosságú eleme lesz az OL játékunk és mivel nem történt edzői oldalon változás, azt is mondhatjuk, hogy a coaching ellenére kell ennek az egységnek fejlődnie. Erre azért lehet esély, mert történt erősítés a játékos állományban, illetve reálisan várható a tavalyi újoncok részéről fejlődés. Ezzel együtt nehéz jó OL munkáról álmodni, amíg Cable a fedélzeten van.
Az alábbi listát (pass protection témában) csak komment nélkül beteszem ide igazolásképp...

Elite OL coach Tom Cable's year-by-year unit rankings in this metric:
2018: 25th
2017: 31st
2016: 26th
2015: 30th
2014: 24th
2013: 32nd
2012: 20th
2011: 24th
2010: 26th
2009: 31st
Elite consistency.

OT:

Nézzük miből főzünk a széleken, ahol tavaly tulajdonképpen a liga leggyengébb párosát adtuk a szezon legnagyobb részében. Megközelíthetjük úgy is, hogy onnan könnyű lesz fejlődni ugyebár…

Ki az akinek biztos helye van?

Kolton Miller és Trent Brown lesz a kezdő párosunk, ha elkerülik őket a sérülések. Hosszas találgatás után végül kiderült az is, hogy Miller lesz/marad az LT, míg Brown a jobb oldalon kezdi meg a Raiders-es karrierjét, miután a legjobban fizetett OT lett. Nekem ezzel nincs igazából problémám, egyfelől nem az én zsebemből fizetik, másfelől a legjobb 5 kell a pályára, illetve igen fejvakarós lett volna a tavalyi első körös fr.LT-nek beharangozott emberről 1 sérülésekkel tarkított szezon után lemondani, valamint sok csapatnál a veszélyesebb ED a jobb oldalról jön már.

Kolton Miller előző szezonban pár meccsen játszott elfogadható szinten, de az idény nagy részében nagyon gyenge teljesítményt nyújtott és komoly szerepe volt abban, hogy Carr profi karrierje magasan legtöbb sackjét szedte össze. A szezon jelentős részében sérüléssel bajlódott és ugye Cable is hátráltatta a munkáját, valamint szembe tűnően gyenge volt a poszthoz. Úgy fest a most következő szezonban egyedül Cable marad meg a hátráltató tényezők közül, mert sokat erősödött és jelenleg egészséges. Bízni lehet abban is, hogy fejben is lassul majd neki a játék második szezonjára és tud egy elfogadható szintet hozni Carr vak oldalán.

Trent Brown a 49ers-nél is RT poszton dolgozott, így nem új neki a poszt, sőt jól is játszott már ezen a poszton az öböl túl oldalán. Pats-nél bal oldalon hozott korrekt szezont tavaly és remélhetjük csak, hogy Dante Scarnecchia tanai erősebben csengenek majd a fülében, mint Cable baromságai. Szerintem joggal várja a stáb és várhatja a fanbase is, hogy Brown állandóságot és stabilitást hozzon végre a falunk jobb szélére.

Brandon Parker tavaly borzalmasan játszott, ezt nem igen lehet szépíteni. Gyenge is volt, technikai gondjai is voltak és a sebességet se tudta kezelni a szélen. Persze ideális esetben pályát se kellett volna látnia és világéletében LT poszton játszott, így eleve meg volt lőve, amikor Penn sérülése után be kellett állnia kezdő RT posztra. Elvileg Ő is komoly mennyiségű izmot pakolt magára az offseason során és kezdenie sem kell majd. Hasznos swing tackle lehet belőle, ha minden jól alakul. Eddig az OTAk során rendre mindkét oldalon dolgoztatják, így valószínűsíthető, hogy a swing/#3 OT szerepre szánják.

Ki érhet oda a 4.ik OT posztra?

Ez persze feltételezi azt, hogy viszünk 4 db OT-t a rosteren, ami nem biztos szerintem. Sok múlhat Richie Incognito szereplésén, ugyanis, ha Ő lesz a kezdő LG, akkor szerintem Denzelle Good jó eséllyel lehet LG és RT depth egyszemélyben.
Ha viszünk 4db tiszta OT-t, akkor szerintem David Sharpe indul legjobb eséllyel a rosteren található emberkék közül a versenyben. Neki legalább van némi rutinja NFL szinten is LT poszton és megfelelő mérete van a sormintához.

OG:

Tavaly KO megint nem tudott régebbi önmagához mért szinten teljesíteni, ennek megfelelően el is cserélte a vezetőség a 10M-s szerződésével. Sokunkban felmerült a gondolat, hogy Gabe Jackson visszatér majd LG-nek, de végül úgy döntöttek Grudenék, hogy Gabe marad jobb oldalon és a bal oldalon a lyukat mással igyekeznek betömni.

Kiknek van fix helye van?

Gabe Jackson teljesen biztosan a kezdő RG-je a csapatnak (ha nincs sérülés persze), ehhez nem fér kétség. Tavaly is elég jól dolgozott pár meccset leszámítva, pedig a jobb oldalán gyakorlatilag egy lyuk tátongott. Szerintem reális elvárás, hogy a liga jobb OG-i közé verekedheti fel magát most, hogy végre mindkét oldalán megbízható játékosok vannak és „csak” a saját dolgával kell foglalkoznia. Gabe pass block terén erősebb mérete ellenére, de én komoly potenciált látok a Gabe-Trent jobb oldalban futás blokk terén is. 700 font azért 700 font NA!

A helye a kereten elég fix Denzelle Good-nak is szerintem, de korántsem biztos, hogy kezdőként. Ez a késői Incognito igazolás azért azt mutatja, hogy nincs teljes bizalom vele kapcsolatban szerintem. Ettől függetlenül hasznos játékos lehet akkor is, ha Richie a kezdő OG, hiszen egy személyben tud LG/RT depth lenni, amivel értékes roster spotot biztosíthat másik poszton valakinek. Richie esetleges eltiltása esetén is várhatóan Ő lesz aki kezd majd, így simán lehet, hogy mégis day 1 kezdő lesz és onnan azért már csak rajta múlik, mert ha elég jól dolgozik év közben nem hiszem, hogy megbontják a falat egy vet min-es veterán kedvéért.

Ki az akinek komolyat kell dolgoznia a rosterre kerülésért?

Richie Incognito sokat kell, hogy mutasson és főleg off field kategóriában, ahhoz, hogy végül keretre kerüljön, de amennyiben sikerül neki rendben tartania a dolgait, rögtön kezdő is lehet. Nem hiszem, hogy túl vastag lenne a jég a talpa alatt, de várhatóan azon lesz a teljes stáb, hogy segítsen neki pályán kívül is egyben maradni és akkor futhat egy jó évet a pályán, mert 2017-ben azért még elég jó szinten játszott és komoly stabilitást adhat Miller belső oldalának. Komoly kérdés lesz vele kapcsolatban az is, hogy kap-e eltiltást az NFL-től.

Denver Kirkland komoly túlélő, de megint nagyot kell mennie, ha rosterre akar kerülni.

Lester Cotton UDFA-ként csatlakozott a gárdához, de szerintem simán van annyi esélye, mint a rutinosabb arcoknak egy roster spot megcsípésére.

Az OG depth helyekre teperők helyzetét nem könnyíti meg amúgy Jordan Devey egész biztosnak tűnő OC/OG helye.

OC:

Nincs itt kérdés igazából.

Rodney Hudson továbbra is a liga egyik legjobb OC-ja és még tavaly Cable irányítása alatt is tartotta a magas szintet.

Mögötte csere posztra egyedül Jordan Devey tűnik életképes opciónak jelenleg és mivel Devey OG poszton is tud játszani, neki nagyon áll egy hely a kereten.

A fentieket összegezve én jelenleg azt várom, hogy a Miller-Incognito-Hudson-Jackson-Brown ötössel futunk majd fel a gyepre és Good-Parker-Devey trió mellett még egy hely lesz kiadó a sok fiatal számára. Most tippelek egy Sharpe rosterre, Cotton PS-be kerülést zárásként, de ezt itt a keret végén már tényleg csak tippelni lehet szerintem.

Abban bízhatunk szerintem, hogy ezzel az állománnyal Cable képes lesz egy átlagoshoz közeli pass protectiont és egy jól működő futás blokkolást összerakni. Ha ez meglesz, akkor elég jó esélyünk lesz arra, hogy komolyat lépjen előre az offense és végre jöjjenek a TD-k is, ne csak a pontos, rövid passzos yardot igen, de pontot nem termelő játék. Ha Cable-nek ezzel az állománnyal (szerintem nem dolgozott ennél jobb alapanyaggal még amúgy) sem sikerül normális falat összeraknia, akkor most már tényleg repülnie kell.

Az eddigi agymenéseim alapján az offensive oldali roster tippem:
25 fő az 53-as kereten és 5 fő PS tag

QB: Derek Carr, Mike Glennon
RB: Josh Jacobs, Doug Martin, Jalen Richard
FB: Keith Smith
TE: Darren Waller, Luke Willson, Foster Moreau, Derek Carrier
WR: Antonio Brown, Tyrell Williams, Ryan Grant, Hunter Renfrow, JJ Nelson, Dwayne Harris
OL: Kolton Miller, Richie Incognito, Rodney Hudson, Gabe Jackson, Trent Brown, Denzelle Good, Jordan Devey, Brandon Parker, David Sharpe

PS: Nathan Peterman, Alec Ingold, Marcell Ateman, Keelan Doss, Lester Cotton

Nem elérhető Rolni

• *
  • Hozzászólások 251
  • Raiders fan
« Válasz #479 Dátum: 2019 jún. 14. 14:47 »
DL:

A védelemben a kulcskérdés természetesen a DL játék lesz. Tavaly sikerült bőven utolsó helyen zárnunk passz siettetés terén és nem igazán sikerült futás ellen sem maradandót alkotni. Természetesen elmondhatjuk, hogy komoly kiesők voltak a DL teljes hosszában, de kár lenne ezt a csontot megint elkezdeni rágni. Egyenlőre a DL közepe elég jól fest, bár szerintem túl nagy tényező lesz, hogy mennyit tudnak a fiatalok fejlődni. A széleken továbbra is a liga gyengébb egységei közé tartozunk, de a tavalyi egységnél egyfelől tényleg csak jobban lehet játszani, másfelől tényleg jobbnak tűnik a merítés.

DT:

Paul Guenther sémájában elkülönül a NT és a DT poszt, ennek megfelelően érdemes a keretet is nézni szerintem. Természetesen mivel mi is az idő kisebb részében dolgozunk base felállásban már, sokszor fogunk majd két DT-t látni egymás mellett, de nem szabad teljesen leértékelni az NT posztot szerintem.

Kik küzdenek az NT posztért?

Johnathan Hankins a kezdő poszt várományosa ezen a poszton, miután tavaly megfelelően dolgozott PG irányítása alatt ahhoz, hogy új szerződést kapjon Mayock-tól. Futás ellen nagyon hasznos játékos, aki a base csomagokban és a kimondott futás megállításra kihegyezett formációknak alapeleme lehet.

Justin Ellis tavaly sokat kihagyott sérülés miatt, de minden jel arra mutat, hogy 2019-ben megkapja a lehetőséget rotációs emberként. Vele kapcsolatban felmerültek trade pletykák a draft alatt, így nem kizárható, hogy egy NT sérülés után megint felröppen a neve, de jelenleg szerintem nagyobb az esély arra, hogy Ő lesz a mélység Hankins mögött, így lehet két friss emberünk végig.

Gabe Wright valahogy a csapat körül maradt, de sok esélye nincs szerintem rosterre kerülni. Ahhoz sztem egy Ellis trade minimum kellene.

Kik küzdenek DT poszton?

Maurice Hurst tavaly 13 meccséből 10szer kezdő volt rookieként és egészen 4 sackig jutott. Ami kellemes meglepetés volt szerintem, hogy a futás ellen sem lehetett könnyen kikapcsolni. Neki remek fit PG sémája és remélhetőleg 2. évében már valódi impact játékos lesz.

PJ Hall is mutatott tavaly szép dolgokat mind futás ellen, mind pass rush terén, így szerintem vele kapcsolatban is reális elvárás az, hogy 2. évében lép egyet előre felé. Neki ugye igen nagy volt az ugrás egyetemről az NFL-be, ennek megfelelően látszott például a PFF értékelésén is, hogy gyengébb kezdés után kezdett belelendülni.

Eddie Vanderdoes tavaly egyáltalán nem tudott szóhoz jutni, mert nem sikerült időre felépülnie a korábbi térd sérüléséből. Nála sajnos igen nagy wildcard az egészségi állapot, de amennyiben végre egészséges tudna maradni erős rotációs megoldás lehetne.

Ronald Ollie leginkább a PS posztért dolgozik szerintem, illetve abba bízhat, hogy egy másik csapat lecsap majd rá egy erős pre season után. Meglátjuk sikerül-e neki egyiket megcsípni.

Alapvetően a Hurst-Hall páros a legfontosabb a fal közepén, hiszen az idő jelentős részében egymás mellett fognak dolgozni a nickel/dime csomagokban, de még base csomagok esetében is, amikor nincs igazi run threat. Hankins lesz még meghatározó szereplő szerintem, míg Jelly és esetleg Vanderdoes lehetnek tehermentesítő mélységi emberek. Most azt mondanám, hogy ezt az 5 embert látom rosteren, bár Vanderdoes nem csak az egészségevel és Jelly-vel küzd, hanem szerintem kvázi DE mélységi emberekkel is, mert DL tekintetében várhatóan lesz egy maximum szám, amennyit keretre lehet helyezni a csapat többi posztjának sértése nélkül. Ha sikerül OL terén egy-két versatile veteránnal (Good, Devey) roster helyet fogni, akkor jó eséllyel DL-be mehet át a megnyert hely szerintem. Ollie PS tagságra hajthat jó eséllyel.

DE:

Tavaly siralmas volt a DE játékunk köszönhetően a Mack tradenek, Irvin leállásának és Key szenvedésének, valamint annak, hogy nem volt Frostee „Nagyapó” Ruckeren kívül használható DE kereten. A helyzet még idén sem rózsás, de javulás azért várható és van rá esély, hogy ne mi legyünk megint a liga legalja…

Kiknek van biztos helye a kereten?

Clelin Ferrell lett az 1\4-es választásunk a drafton sokak meglepetésére, az Ő helye teljesen fix, sőt szinte biztosan kezdő lesz. Ferrell személyében egy every down DE-t választottak Mayock-ék, de a top atletikusság hiánya azért felvet kérdéseke elsősorban a passz siettetés terén vele kapcsolatban.

Maxx Crosby idei draft pick, így alapból elég biztos a helye, ráadásul megvan a sebessége ahhoz, hogy hasznos szituációs siettető legyen már idén is.

Josh Mauro helye szerintem igen biztos és én azt gondolom, hogy Ő lesz Ferrell társa a base csomagban. Josh egy nagy, erős DE, aki remekül tud a futás ellen dolgozni, ellenben szinte semmit nem várhatunk tőle a passz siettetés területén. Ennek megfelelően egy max 2 down játékos lesz, aki attól függetlenül, hogy kezdő is lehet papíron nem fog a snapek túlnyomó részében pályán lenni.

Benson Mayowa helye is igen biztos szerintem és még az is lehet, hogy Mauro helyett Ő lesz hivatalosan a kezdő. Igazából Ő a foltja Mauro zsákjának abban a tekintetben, hogy tőle elsősorban passz siettetés terén várnak eredményt, míg futás ellen várhatóan csak egy minimumot kell hoznia.

Arden Key helye is biztosnak tűnik egyenlőre, főleg, hogy a mini camp-re sikerült a Gruden és PG által elvárt 260-as súlyt hozni. Tavaly szerintem nagyon gyengén és fogalmatlanul játszott, így egyedül amiatt bizakodom kicsit, hogy idén kiegészítő szerep jut majd csak neki és esetleg abban a felerősödő társak mellett meg tud villanni.

Ez így már 5 fő, így nem kizárható egy meglepetés cut, de azt gondolom, hogy a tavalyi szezon után igen mély DE egységgel kell nekivágni a szezonnak. Quinton Bell lehet meglepetés ember, bár neki inkább a PS tagság lehet a cél első évre. Alex Barrett számára is a PS vagy más csapat meggyőzése lehet a cél szerintem.

Azt gondolom, hogy nem világverő ez a DL egység és túl sok múlik a másodévesek fejlődésén, illetve a rookiek első éves impactjén, de megvan a mélysége az egységnek és megvan a potenciál arra, hogy egy fegyelmezett, a védelmet segítő és nem hátráltató csapatrészünk legyen idén.