Jacksonville Jaguars

• 60 válasz
  • 6981 megtekintés

Nem elérhető Empty taxi

• *
  • Hozzászólások 649
  • Ne szólj szám, nem fáj fejem.
  • Kedvelések: 205
Empty taxi - Re:Jacksonville Jaguars
« Válasz #30 Dátum: 2018 okt. 21. 22:58 »

Egyébként nem értem Hyde miért nem játszott. Legalábbis a statok alapján egy futása se volt. Pedig Hyde nem sérült, és egy RB-nek nem nagyon kell playbookot tanulgatnia. Főleg nem ezt a bot vége egyszerű Jags sémát. Beáll és rongyol ha megkapja a labdát. Charles azonnal játszott pl.

Nomen est omen.

Nem elérhető peterk2005

• *
  • Hozzászólások 1 749
  • Köbüki
  • Kedvelések: 476
peterk2005 - Re:Jacksonville Jaguars
« Válasz #31 Dátum: 2018 okt. 22. 02:10 »
"The Texans wanted to force Bortles to think."

Nos, többet is elértek. They made Bortles to stink.

https://twitter.com/ProFootballTalk/status/1054129488622170113
The only discipline that lasts, is self discipline

Nem elérhető Bazzani

• *
  • Hozzászólások 247
  • 0-16
  • Kedvelések: 82
Bazzani - Re:Jacksonville Jaguars
« Válasz #32 Dátum: 2018 okt. 22. 13:13 »
Kurvára megérdemli ez a nagypofájú csapat a vereségeket.
Ha ugatsz akkor legalább legyél jó.

Nem mellesleg a cap hell még csak most kezd majd begyűrűzni úgy jó rendesen.
Fire Patrica

Nem elérhető peterk2005

• *
  • Hozzászólások 1 749
  • Köbüki
« Válasz #33 Dátum: 2018 okt. 22. 16:17 »
Lassan átveszem Iktriad helyét ebben a topicban, annyit írok :)

De ez van, régen értem rá ennyire mint ma - jó ez a hosszú hétvége -, úgyhogy megnéztem még egyszer csak a játékokat. Sőt a Jags után még 1-2 meccsbe bele fogok nézni, élvezem, hogy megtehetem. :)

Lényeg a lényeg, hogy szerintem a Jags defense-el az ég világon semmi baj nincs. Nem jönnek a turnoverek idén - és a tegnapi meccsen sem -, de ez nem irányítható, vannak sorozatok amikor dől a turnover, aztán utána egy sincs. Jó védelemnél előbb utóbb újra beindul, de amikor nincs, akkor is értékelni kell a teljesítményt. Szerintem jól játszottak, és azt csinálták amit kell: Watsonra koncentráltak, őt limitálták. Igaz, hogy a Texans nem egy pontgyár, de az offense Watsonnal újabban bárki ellen megy 300 körüli yardot levegőben, a futásuk viszont nem az igazi. Ha levegőben limitálva vannak, akkor belefér, hogy a nem túl erős futásból picit többet engedjenek. Ezt is tették. Igaz, a Texans emiatt tudott egy TD-t felrakni szinte csak futva, de egyrészt összesen 1 TD-t, másrészt azt is rövid pályáról. Ennek bele kellene férnie. A levegőben jól kikapcsolták - már amennyire egy ilyen szaladgálós, kamikaze fiatal QB-t ki lehet kapcsolni. Bőven limitálták a drive-okat, voltak ad-hoc nagyobb playek, de általában kézben volt a Texans.

Ami teljesen felborította a meccset, az az offense teljesítménye. Értem, hogy nincs Fournette, értem, hogy lesérült az LT, és értem, hogy se TE, se az elkapók nem az igaziak. Ilyenkor kellene a playhívásnak segítenie. De nem úgy, hogy futunk a falba kettőt, aztán saját öt yardon is olyan passz playt hívunk, ahol Bortles áll és nézelődik. Honey Badger megmondta: arra akarták késztetni Bortles-t, hogy kénytelen legyen gondolkodni. Elvették az obvious első targetjét, és emiatt bizonytalan lett. Node mire van az oldalvonalnál az OC? Aki mindenkinél jobban tudja elvileg, hogy mi Bortles gyengéje. Ehhez képest amíg pályán volt, hívták neki a Rogersnek való playeket. Egyetlen egy "könnyített" játékot sem láttam. Bunch formáció, gyors oldal passz, az elkapók blokkolnak a passzot kapó játékos meg megpróbál pár yardot mögöttük rongyolni. Vagy valami kreatív, snap előtti mozgásból indított játék. Vagy valami RPO kezdemény, egy halfback/wide receiver option passz, ha már az egész liga ezt csinálja, és éppen azért, mert ez megkönnyíti a QB-k dolgát. Futják inkább a sok countert első-másodikra - ebbe szerelmesek -, aztán passz harmadikra...

És ami még keményebb: egyetlen, a saját 3 yardoson Bortles által átmozgatott elkapón kívül nem láttam egyetlen lateral mozgást sem snap előtt. Lehet, hogy a 40 minutes verzió miatt, de kétlem, benne szokott az is lenni, ha hívják. Így hogy tudja Bortles, hogy zóna vagy emberezés, hogy ki lép hátra, ki fog blitzelni? Hogy tud még snap előtt esetleg első read-et / célpontot váltani? Sehogy. Amúgy sem arról híres, hogy snap előtt ránéz egy védelemre és fújja kívülről hogy mit csinálnak, de még a playhívás sem segít neki az ég világon semmit. Nullát.

Mintha az történne, hogy a stáb tavasszal kitalálta, hogy úgy oldják meg a Bortles kérdést, hogy még jobban megerősítik a falat, és még inkább ground and pound lesz, futásra alapozva, Bortlest pedig csak majd felfűzik az alapcsokorra, mint egy bokrétát. És amikor kiderült, hogy ez nem működik, akkor pedig az egész támadó stáb meglepődve bámul maga elé, hogy most akkor mégis mi van? És képtelen változtatni.

Csak két meccset láttam - ezt a mostanit és a Pats ellenit (az szinte irreleváns, mert az a Pats defense annyira szint alatt produkált, hogy nem lehet belőle kiindulni) -, és két meccs alapján nem akarok "mélyreható" következtetésekre jutni. Fotelszakértőként úgyis olyan lenne amilyen -, de szerintem Jacksonwille-ben nem is elsősorban Bortles mondott csődöt és a sérülések tették be a kaput, hanem a szakmai stáb fagyott le az utóbbi időben.

Nem elérhető peterk2005

• *
  • Hozzászólások 1 749
  • Köbüki
« Válasz #34 Dátum: 2018 okt. 22. 23:27 »

Nem elérhető peterk2005

• *
  • Hozzászólások 1 749
  • Köbüki
« Válasz #35 Dátum: 2018 okt. 24. 00:10 »
Megnéztem a múlt heti Raiders-Hawks meccset az imént kétféleképpen is (rövidítve, coaches film). Vasárnap játszik velük a Colts, már csak ezért is érdekelt.

Nos, Carr valóban nem az igazi önmaga. De jóég, ez a srác még így küszködve is night and day Bortleshez képest. Nem értem, hogy Grudennek miért van ekkora baja vele. Ha van "fixable" QB a ligában jelenleg, akit rendbe lehet rakni, akkor az elsősorban Carr. Nem Prescott, nem Mariota, nem Bridgewater, nem RGIII, és főleg nem Bortles. Hanem Carr. Ez a srác tehetséges. Ha kapna bizalmat, és megfelelő támogatást olyan QB lehetne belőle, amilyenért akkor is imádkozni kell, ha 1/1-en draftolhat valaki, mert az is nagyobb rizikó. Szóval Macket, Coopert még értem, de ha Carrtól is tényleg megszabadul Gruden, nekem az már magas lesz.

De amiért ezt ide írtam: Ha Jacksonville-ben bárkinek is van egy minimális sütnivalója, akkor most kell ütniük a vasat. Adjanak oda érte két első kört akár, vagy adjanak érte játékost (Ramsey-n, Myles Jacken és Ngkagoue-n kívül kb. bárkit), hozzák el Carr-t és évekre kinyílik újra a championship window.

Nem elérhető Nandito

• *
  • Hozzászólások 289
  • Fórumozó
  • Kedvelések: 24
Nandito - Re:Jacksonville Jaguars
« Válasz #36 Dátum: 2018 okt. 24. 10:43 »
Megnéztem a múlt heti Raiders-Hawks meccset az imént kétféleképpen is (rövidítve, coaches film). Vasárnap játszik velük a Colts, már csak ezért is érdekelt.

Nos, Carr valóban nem az igazi önmaga. De jóég, ez a srác még így küszködve is night and day Bortleshez képest. Nem értem, hogy Grudennek miért van ekkora baja vele. Ha van "fixable" QB a ligában jelenleg, akit rendbe lehet rakni, akkor az elsősorban Carr. Nem Prescott, nem Mariota, nem Bridgewater, nem RGIII, és főleg nem Bortles. Hanem Carr. Ez a srác tehetséges. Ha kapna bizalmat, és megfelelő támogatást olyan QB lehetne belőle, amilyenért akkor is imádkozni kell, ha 1/1-en draftolhat valaki, mert az is nagyobb rizikó. Szóval Macket, Coopert még értem, de ha Carrtól is tényleg megszabadul Gruden, nekem az már magas lesz.

De amiért ezt ide írtam: Ha Jacksonville-ben bárkinek is van egy minimális sütnivalója, akkor most kell ütniük a vasat. Adjanak oda érte két első kört akár, vagy adjanak érte játékost (Ramsey-n, Myles Jacken és Ngkagoue-n kívül kb. bárkit), hozzák el Carr-t és évekre kinyílik újra a championship window.
Rem ez még véletlenül sem jut eszébe senkinek... Ennyire nem akarhatsz rosszat a csoportnak. :)

Nem elérhető Empty taxi

• *
  • Hozzászólások 649
  • Ne szólj szám, nem fáj fejem.
  • Kedvelések: 205
Empty taxi - Re:Jacksonville Jaguars
« Válasz #37 Dátum: 2018 okt. 24. 11:47 »
Carr tényleg jó, ha megvédik. Nah most erre a Jags OL jelenleg alkalmatlan.

Nem elérhető FüligJimmy

• Hozzászólások 1 850
  • Tag
  • Kedvelések: 467
FüligJimmy - Re:Jacksonville Jaguars
« Válasz #38 Dátum: 2018 okt. 28. 13:39 »
http://www.espn.com/nfl/story/_/id/25102097/four-jacksonville-jaguars-players-detained-london

Mindenki Barry Churchot emeli ki, de Ronnie Harrison az én emberem. Remélem nem egy palack BB muskotály pezsgőn fog múlni a mai játéka

Nem elérhető peterk2005

• *
  • Hozzászólások 1 749
  • Köbüki
« Válasz #39 Dátum: 2018 okt. 28. 14:32 »
http://www.espn.com/nfl/story/_/id/25102097/four-jacksonville-jaguars-players-detained-london

Mindenki Barry Churchot emeli ki, de Ronnie Harrison az én emberem. Remélem nem egy palack BB muskotály pezsgőn fog múlni a mai játéka
Állítólag 50 ezer fontos számlát csináltak. :D

Nem elérhető peterk2005

• *
  • Hozzászólások 1 749
  • Köbüki
« Válasz #40 Dátum: 2018 okt. 29. 02:05 »
A Jags kifejezetten tisztességes meccset produkált az elmúlt hetek fényében. Bortles is megtette a magáét ... ami nála a pályafutásának ebben a szakaszában egyenlő azzal, hogy nem veszíti el egyedül ő a mérkőzést. Ezt megoldotta, sőt, 1-2 drive-ban még volt 1-2 ügyes passza is. A playhívás nem nagyon segíti - Hyde megérkezett és 9 carrie-t kap? még mindig nem mozgatják snap előtt az elkapókat, nem érdekli őket, hogy zóna vagy emberezés ellen fognak támadni? a shallow crossokon kívül nincs "könnyű" passz hívva, kevés a tervezett RB passz, kevés a screen -, de annyira azért nem vagyok képben, hogy rákenjem mindezt a stábra. Lehet, hogy Bortlesnek tényleg csak ennyit lehet hívni, nem tudom.

Mindenesetre ez a csapat idén innen már szerintem nem fog felállni annyira, hogy valahogy elvergődjenek a playoffig. Egyszerűen nem elég konzisztensek, képtelenek 3-4-5 meccseket nyerni sorban, anélkül meg 3-5-ről nem lehet visszajönni, még ebben a csoportban sem. Márpedig ha idén nem lesz playoff, akkor szerintem ennek a csapatnak ebben a formában szerintem bezárult egy időre a championship window. Van egy csomó jó fiatal játékosuk, offense-ben és defense-ben is, lesz miről építkezni, de annak az építkezésnek neki kell majd futni, mert a cap helyzet miatt szélnek kell ereszteni jópár embert, és draftról kell helyettük erősíteni. Mivel már így is eltradelték 1-2 pickjüket, kétlem, hogy a 2019 lesz az az év, amikor nagyot húzhatnak a drafton. Kelleni fog oda még több és is. Közben muszáj lesz megszabadulniuk Bortlestől, és az sem nagyon fog máshogy menni, mint ahogy a Texans szabadult meg Osweilertől: nemhogy kapni, de inkább adni kell majd érte picket. Plusz, legalább két magas fizetésű és jól játszó embert el kell küldeniük majd a védő frontból (a Darius, Campbell, Malik Jackson hármasból). Talán akkor tennék a legjobban, ha most még keddig próbálnák eltradelni őket, mert most kaphatnak értük még valamit. Idény végén sokkal kevesebbet fognak érni .. már aki egyáltalán érni fog valamit.

Kicsit sajnálom a dolgot, mert a Jags csoport rivális ellenére szimpatikus csapat számomra .... De az idei offseason működésük az első perctől kezdve borzasztóan nem tetszett. Szerintem terített betlit nyomott az FO, az ilyen terített betliért pedig jár a bűnhődés, ezt nem lehet csak úgy megúszni. Kíváncsi leszek, hogy ki éri meg a jövő idényt a stábból.

guest8

guest8 - Re:Jacksonville Jaguars
« Válasz #41 Dátum: 2018 okt. 29. 05:11 »
A Jags kifejezetten tisztességes meccset produkált az elmúlt hetek fényében. Bortles is megtette a magáét ... ami nála a pályafutásának ebben a szakaszában egyenlő azzal, hogy nem veszíti el egyedül ő a mérkőzést. Ezt megoldotta, sőt, 1-2 drive-ban még volt 1-2 ügyes passza is. A playhívás nem nagyon segíti - Hyde megérkezett és 9 carrie-t kap? még mindig nem mozgatják snap előtt az elkapókat, nem érdekli őket, hogy zóna vagy emberezés ellen fognak támadni? a shallow crossokon kívül nincs "könnyű" passz hívva, kevés a tervezett RB passz, kevés a screen -, de annyira azért nem vagyok képben, hogy rákenjem mindezt a stábra. Lehet, hogy Bortlesnek tényleg csak ennyit lehet hívni, nem tudom.

Mindenesetre ez a csapat idén innen már szerintem nem fog felállni annyira, hogy valahogy elvergődjenek a playoffig. Egyszerűen nem elég konzisztensek, képtelenek 3-4-5 meccseket nyerni sorban, anélkül meg 3-5-ről nem lehet visszajönni, még ebben a csoportban sem. Márpedig ha idén nem lesz playoff, akkor szerintem ennek a csapatnak ebben a formában szerintem bezárult egy időre a championship window. Van egy csomó jó fiatal játékosuk, offense-ben és defense-ben is, lesz miről építkezni, de annak az építkezésnek neki kell majd futni, mert a cap helyzet miatt szélnek kell ereszteni jópár embert, és draftról kell helyettük erősíteni. Mivel már így is eltradelték 1-2 pickjüket, kétlem, hogy a 2019 lesz az az év, amikor nagyot húzhatnak a drafton. Kelleni fog oda még több és is. Közben muszáj lesz megszabadulniuk Bortlestől, és az sem nagyon fog máshogy menni, mint ahogy a Texans szabadult meg Osweilertől: nemhogy kapni, de inkább adni kell majd érte picket. Plusz, legalább két magas fizetésű és jól játszó embert el kell küldeniük majd a védő frontból (a Darius, Campbell, Malik Jackson hármasból). Talán akkor tennék a legjobban, ha most még keddig próbálnák eltradelni őket, mert most kaphatnak értük még valamit. Idény végén sokkal kevesebbet fognak érni .. már aki egyáltalán érni fog valamit.

Kicsit sajnálom a dolgot, mert a Jags csoport rivális ellenére szimpatikus csapat számomra .... De az idei offseason működésük az első perctől kezdve borzasztóan nem tetszett. Szerintem terített betlit nyomott az FO, az ilyen terített betliért pedig jár a bűnhődés, ezt nem lehet csak úgy megúszni. Kíváncsi leszek, hogy ki éri meg a jövő idényt a stábból.
Nagyon más az ízlésünk, én hányok attól az arcoskodó köcsögségtől, amit Ramsey és a haverjai nyomnak. Sőt, ebből fakadóan még egy kis elégtételt is érzek Bortles idei teljesítménye miatt, tavaly néhány ősjaguár (az egyiknek nem mondom ki a nevét mert megjelenik és minden meccs előtt tele lesz szemetelve az összes topik az inaktívokkal és hasonlókkal, a másikat meg mindenki hallhatta éjjel meccset közvetíteni/ordítani) már azon elmélkedett, hogy BB valójában elit irányító vagy sem. Persze erre ő is rádob egy lapáttal, a héten azt nyilatkozta, hogy neki superbóvli kell vagy semmi. Vicc. Azt sem gondolom - akármilyen szakaszban is van a pályafutása - hogy egy ötödik évében járó, stabilan kezdő, 1/3-on húzott irányítónál elismerésre méltó vagy akár csak méltányolandó lenne, hogy nem veszít el egymaga egy mérkőzést. Visszataszító egy csapat, pedig kevés olyan van, amelyik vereségének szívből tudok örülni.
Ha viszont szimpátiánál tartunk, a csoport többi tagja már más. A Coltsnál nagyon okosan kezelik idén Luckot, centiről centire hozzák vissza, nem engedik, hogy összetöresse magát. A Titansnél nekem nagyon bejön Vrabel tökössége, még ha sokak szerint kicsit túl is tolja, a Houston pedig végre kezd összeállni, rájuk férne már, hogy senki ne szenvedjen súlyos sérülést és így menjenek végig a szezonon.

Nem elérhető peterk2005

• *
  • Hozzászólások 1 749
  • Köbüki
« Válasz #42 Dátum: 2018 okt. 29. 11:45 »
Megértem az unszimpátiádat, alapvetően nálam is ilyesmi szokta kiváltani, ha nagyon nem bírok egy csapatot. Nem tudnám megmagyarázni, hogy pont a Jags esetén miért nem zavar. Nincs rá ésszerű magyarázatom, egyszerűen csak nem zavar annyira, mint másoknál szokott. Egyébként a Seattle/Sherman nagyszájúsága se zavart, és azt sem tudtam megmagyarázni, hogy miért. :)

Bortlessel kapcsolatban persze egyetértünk. Egyedül emiatt a döntés miatt megérdemlik, hogy földbe áltak, ez a szakmai stáb kudarca. Megmagyarázhatatlan, hogy ha hosszabbítanak is Bortlessel, miért egy "majdnem" franchise QB dealt toltak az orra elé, amikor 10 millióért is alá lehetett volna iratni vele, mert az NFL-ben kezdőként sehova nem kellett volna. És megmagyarázhatatlan, hogy miért nem hoztak akkor legalább egy jobb második opciót mögé. Fiztmagic, Bridgewater, RGIII, McCown, stb. Bármelyik jobb lenne, mint Kessler. És nagyobb nyomást is rakna Bortlesre.

A csoportból nekem egyébként a Texans az "evil team" :) Nem a játékosok miatt - Wattékat, Hopkinst, Watsont, stb. mind csípem -, hanem BoB miatt. BoB a néhány évvel ezelőtti Hard Knoks óta elvágta nálam magát. Egy dolog időnként káromkodni, de ilyen mocskos szájú edzőt én még életemben nem hallottam. És ezt még tetézi azzal, ahogy az elmúlt években QB "guru" létére az irányítóival bánik. Elfogyasztott vagy egy tucat irányítót, megfizeti Osweilert rekord összegekre, aztán ki-be pakolja őket a kezdőből cserébe majd vissza, nem egyszer meccs közben, tök indokolatlanul. Teljes káosz, mélyrepülés amit csinál. Végül pedig, óriási mázlijára bemákol egy Watsont, és mit csinál vele? Ahelyett, hogy megbecsülné, hogy felépítené, úgy lehasználja szerencsétlen gyereket, hogy így nem tudom meddig fog tartani a pályafutása...

Nem elérhető Asbee

• *
  • Hozzászólások 529
  • ¯\_(ツ)_/¯
  • Kedvelések: 130
    • Magyar Giants Blog
Asbee - Re:Jacksonville Jaguars
« Válasz #43 Dátum: 2018 okt. 29. 12:05 »
Mondjuk ha már a szurkolók + a stílus, Makát könnyen meg lehet szeretni de annyira meg lehet utálni is.

Nem elérhető FüligJimmy

• Hozzászólások 1 850
  • Tag
  • Kedvelések: 467
FüligJimmy - Re:Jacksonville Jaguars
« Válasz #44 Dátum: 2018 okt. 29. 12:20 »
Azt kéne kitalálni, hogy a tavalyi pléjoff Bortles, és az év eleji jobban játszottam mint TomBrédi Bortles hova tűnt. De a védelem is elfogyott, ezzel a támadófallal az iglicet meg kellett volna enni, a tollait meg kiköpni